Praca magisterska, pisana kiedyś i w dzisiejszych czasach.

Zróżnicowane tekstowe prace zaliczeniowe, jak wspomniana w tytule tego artykułu praca magisterska, to zadania, z którymi wszyscy studenci zmagają się już od dziesiątek lat.

W czasach, kiedy nie wynalezione zostały jeszcze znane nam wszystkim w dzisiejszych czasach jednostki komputerowe, zdecydowana większość posługiwała się ręcznymi metodami utrwalania zapisu, za pomocą pióra, lub nieco rzadziej maszyny do pisania.

Praca magisterska, pisana na ręcznej maszynie, w dobie swojej największej popularności, wydawała się niesamowitym wynalazkiem, który sprawnym użytkownikom, dawał spore możliwość oszczędności czasowej, dodatkowo tekst utrwalony na maszynopisie zyskiwał dużo lepszą czytelność.

W naszych obecnych czasach mało kto wyobraża sobie pisanie jakiegokolwiek tekstu na starej maszynie, a praca magisterska pisana w ten sposób to już prawdziwe szaleństwo.

Największymi wadami starodawnych maszyn do pisania, są braki możliwości edycji napisanego wcześniej tekstu. Dlatego, często jedna mała pomyłka, nawet na końcu całej strony, może skutkować ponownym rozpoczęciem pisania pracy.

Praca magisterska pisana na dzisiejszych komputerach, to patrząc w przeszłość prawdziwy luksus. Bez problemu w czasie redagowania tekstu, mamy możliwość edycji lub nawet bardziej złożonych zmian na otwartym dokumencie.